как выбрать обогреватель

Як вибрати обігрівач?

Як вибрати обігрівач

Стикаючись з вибором обігрівача можна загубитися у великій різноманітності моделей. Величезна кількість інформації в інтернеті зводиться до того, що кожен продавець хвалить свій товар і нав’язує його.

Ми детально описали, на що саме потрібно звернути увагу при підборі обігрівачів. Не витрачайте свій час даремно, а просто дотримуйтесь інструкцій, наведених нижче. 

Площа приміщення – це основний критерій, за яким необхідно підбирати обігрівачі. Зазвичай всі виробники за стандарт беруть приміщення з висотою стель 2,5 м, і в тому разі якщо у вас стелі вищі, то варто вибрати модель для більшої площі.

Утеплення зовнішніх стін – це другий за важливістю критерій для підбору відповідної моделі. Якщо ваші стіни не утеплені зовсім, то це так само свідчить про те, що необхідно компенсувати тепловтрати і вибрати прилад потужніший. І навпаки, за відсутності великих панорамних вікон і достатнього утеплення зовнішніх стін вам навпаки можна вибрати обігрівач меншої потужності.  

Ступінь опалювальності суміжних приміщень – це те, про що не варто забувати, обираючи обігрівач. Квартира в житловому будинку, яка з усіх боків опалюється вашими сусідами, потребує меншої потужності для обігріву, ніж окрема будівля. Якщо ви шукайте обігрівачі для приватного будинку зі слабким утепленням і тепловтратами через дах і підлогу, тоді під час розрахунків збільшить площу приміщення на 30-50%. 

Основний або додатковий обігрів, який саме тип вам необхідний? Враховуйте той момент, що звичайні системи опалення, як газове або водяне, працюють цілодобово, тим самим не дають охолонути приміщенню. Якщо вам потрібен додатковий обігрів, то досить вибрати модель за площею, на 30% меншою за вашу. При досягненні потрібної температури терморегулятор вимкне живлення і зупинить нагрів.

Якщо ж вам необхідне основне опалення, то рекомендуємо звернути увагу на моделі, які довго охолоджуються після вимкнення живлення. Це керамічний, металокерамічний і керамогранітний обігрівачі, теплонакопичувач яких виконаний з природних матеріалів високої теплоємності.

Скільки кВт необхідно для обігріву приміщення

Зазвичай під час розрахунку опалення рахують 1 кВт потужності для площі 10 м². Це буде вірний показник для масляних і конвекторних моделей. Однак у разі використання більш сучасних, високоефективних обігрівачів з керамічним теплонакопичувачем, про які ми згадували вище, для розрахунку береться потужність 0,5-0,7 кВт потужності для площі 10м². 

Якщо для вас це складно і незрозуміло, тоді рекомендуємо вам звернутися до профільних фахівців і отримати професійну консультацію та допомогу з підбором потрібної моделі. Правильно підібрана потужність з урахуванням усіх чинників на етапі вибору обігрівача – це ваша комфортна температура та економія на електроенергії в майбутньому.

Який вибрати обігрівач для житлових приміщень

Обираючи обігрівач для житлового приміщення, варто звернути увагу на те, чи не сушить обігрівач повітря і чи не спалює він кисень! Вам однозначно не варто вибирати конвектори або калорифери з відкритим теном, які контактують з повітрям. Також не рекомендується використовувати в житлових приміщеннях прилади, в яких нагрівальний елемент дуже сильно нагрівається. Як, наприклад, масляні обігрівачі, в яких масло нагрівається до температури 120-150°С і під час роботи дуже сильно пересушують повітря. 

Ну і звісно ж для житлових приміщень не рекомендується використовувати моделі з вентиляторами, які створюють циркуляцію пилу в приміщенні, що особливо небажано для спалень і дитячих.

Який вибрати обігрівач для комерційних приміщень

Для підбору опалювального приладу для комерційних приміщень підійдуть ті самі рекомендації, що й для житлових. Однак дуже часто в приміщеннях такого плану немає вільного простору для встановлення обігрівачів на стінах через стелажі, вітрини та інші особливості.  Тут рекомендуємо вам звернути увагу на стельові металокерамічні інфрачервоні обігрівачі та керамічний обігрівач плінтусного типу. 

Також варто враховувати функціональне призначення приміщення. Простіше, якщо це офісне приміщення закритого типу, тоді можна підбирати потужність за квадратурою та обсягом. Якщо ж це магазин або склад, де постійно відчиняються двері, ворота і великі тепловтрати, тоді необхідно встановити потужнішу систему і обов’язково налаштувати управління через терморегулятори. Це дасть вам змогу підтримувати задану температуру і не переплачувати за електрику.

Які обігрівачі найекономічніші, найкомфортніші та найефективніші

За останні 10 років ми встановили системи опалення в більш ніж 1млн. приміщень по всій Україні. Аналізуючи зворотний зв’язок, відгуки клієнтів, повторні замовлення і замовлення за рекомендаціями, ми можемо з упевненістю сказати, що найпопулярніші обігрівачі – це моделі з керамічним теплонакопичувачем, керамогранітні моделі з натурального каменю і металокерамічний теплий плінтус. 

як вибрати обігрівач

Основні переваги металокерамічних і керамогранітних обігрівачів

  • довге охолодження після вимкнення терморегулятора. Протягом 40-50 хвилин після вимкнення ці моделі обігрівають ваш будинок без споживання електрики, а у випадку з керамогранітними моделями час охолодження до 1,5 годин.
  • ідеально для основного опалення приміщень із середньою або хорошою теплоізоляцією. За достатнього утеплення і правильно підібраної потужності така система обігріває вас 24 години на добу, а споживає електроенергію 8-12 годин, залежно від температури на вулиці.
  • низьке споживання і невелике навантаження на електромережу. Наприклад, для обігріву 10 м² такими моделями потрібно всього 0,5 кВт потужності. Це дає змогу встановити чотири обігрівачі з потужністю 500 Вт замість одного двох кіловатного і обігріти такою потужністю площу до 40м².
  • м’яке інфрачервоне тепло, як від сонця або гарячого каменю. Під час обігріву відчуття комфорту настає вже за температури 22-24°С, немає необхідності топити в приміщенні до 27°С, щоб відчути тепло.
  • завдяки інфрачервоному “променистому теплу” прогрівається підлога, стіни, стеля і тверді предмети навколо і абсолютно не спалюється кисень
  • термін служби понад 25 років, і повна обмінна гарантія в разі поломки на точно такий-же новий обігрівач протягом 5 років

Найпопулярніші моделі обігрівачів у 2024 році

Модель UDEN-700 на площу до 15м² потужністю 0,7кВт

Найпопулярніша модель, лідер продажів з 2009 року. Оптимальний варіант як для основного так і для додаткового опалення. Встановлюється на стіну і на ніжки-підставки. 

Модель UDEN-1000 на площу до 20м² потужністю 0,7кВт

Нова модель випускається з 2021 року. Найпотужніший у модельному ряду металокерамічних панелей. Велика робоча поверхня, оптимальна енергоефективність для великих приміщень.

Модель UDEN-200 на площу до 4м² потужністю 0,2кВт

Найбільша кількість повторних замовлень і замовлень за рекомендацією. За рахунок свого невеликого розміру і низького споживання – це найкращий варіант для обігріву лоджій, балконів, приміщень з панорамними вікнами, локального обігріву робочих зон і холодних стін.

Теги: 0

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *